Pärsti Vald

Päris oma mõis: endise Pärsti valla ala kinnisvara teeb silmad ette teistele

Kunagine Pärsti kant on tuntud mõisahoonete poolest: nii Heimtali kui Pärsti mõis on vaid ühed mõningatest mõisahoonetest, mida paljud eestlased tunnevad hästi.

Kes meist ei oleks aga soovinud isegi elada nagu mõisahärra või -proua? Nüüd on igaühel see võimalus, kuna Eesti kinnisvaraportaalide kuulutustes on teiste seas ka kaunid hooned, mis on ühele mõisahärrale igati sobilikud.

Korstnajala, Puiatu küla

Põneva nimega mõisakompleks on müügis City24 portaalis sugugi mitte eriti rabava hinnaga: 279 000 eurot. Kompleksi kuulub 3 hoonet, mistõttu on täiesti mõeldav tegeleda ka äritegevusega – näiteks sobib kompleks hästi neile, kes soovivad luua majutusettevõtte või koolituskeskuse.

Krunt ise on ligi kahe hektari suurune ning seal on elamu, saun-külalistemaja ja garaaž. Kinnistu on väga privaatne, ääristatud parkmetsaga ning vaid ühe väikese sissesõiduteega, seega ei pea muretsema, et keegi oluliselt tülitama peaks.

Mis puudutab elamuhoonet ennast, siis see oli tegelikult kunagi viinaköök, kuid vähem kui 10 aasta eest renoveeriti see täies ulatuses. Nüüdseks on sellest küll alles ajastule kohased detailid, kuid see on muudetud moodsaks ning sisaldab kõiki mugavusi. Sisuliselt on tegemist moodsa luksusliku villaga, kus võib end tunda tõepoolest nagu aadlipere liige.

Mõisahoone asub Viljandist 10 minuti kaugusel ning maja läheduses on ka ühistranspordi peatus, muuhulgas toimub transport, mis viib lapsi lähedal asuvasse Heimtali mõisakooli. Privaatsus, luksus ja mugavus – enamat ei oskakski tahta.

Peetri mõis, Turva küla

Kui eelmine mõis ei tundu niivõrd luksuslik, siis see Turva külas asuv häärber võtab igaühe hingetuks. 1 420 000 eurot maksev kompleks sisaldab ligi 600-ruutmeetrist elamuhäärberit, 168-ruutmeetrist tall-tõllakuuri, laste mänguväljakut ja isegi tenniseväljakut.

Kogu kompleks on renoveeritud, ent samas on säilitatud mõisale kohane siseviimistlus – näiteks on siin-seal nikerdused, kaminasaal, lükandustega veranda, võlvlaed. Talli mahuvad kenasti neli hobust, kogu kompleks töötab aga maasoojuspumba abil.

Üks fakt, mis muudab Peetri mõisa eriti eriliseks: see juugendstiilis häärber on tegelikult ehitatud ei kellegi teise kui Heimtali mõisahärra Siversi soovil! See tähendab, et lisaks võimalusele elada luksuslikus mõisahoones, on võimalik selle paiga valimisel saada osa ka kõige ehedamast ajaloost.

Kui sa ei soovi aga elada niivõrd uhkes häärberis, kuid otsid kodu Pärsti valla kanti, siis on valikuid mitmeid ning mitmed neist on ka rahakotile natuke kergemad. Näiteks on müügis Pinska külas 5-toaline armas elumaja, mis on müügis üheskoos suure privaatse krundiga, asukohaga paisjärve lähedal. Müügis on ka Puiatu erikooli elamu, mis on küll ehitusjärgus, kuid millele on olemas ehitusprojekt elamu ehitamiseks.

Kui otsid aga võimalust elada nagu tõeline härra, siis tasub uurida kuulutuseportaale, kuna võid leiata noppeid, mis võtavad lausa hingetuks. Pärsti vallas saab elada nagu ehtne aadel!